Nezapomeňte vyčistit gril

ZAHRADA Autor:
Grilování | Foto: fotolia.com

Zima už pomalu klepe na dveře, a tak vyvstává otázka, jak naložit s grilem, jehož služeb nebudeme do dalšího léta s největší pravděpodobností využívat. Jestliže i vy si lámete nad touto otázkou hlavu, věříme, že vám dnešní článek usnadní rozhodování.

Gril na zimu vyčistěte a ukliďte

Proč bychom vlastně měli gril zazimovat? Hlavním důvodem je prodloužení jeho životnosti. V zimních měsících totiž u nás může teploměr naměřit až –20 °C, což v kombinaci se sněhem vytváří velmi agresivní prostředí, kdy voda nejprve zmrzne, a poté zase taje. Tyto změny způsobují zejména poškození kovové části grilu. Chcete tedy minimalizovat škody? Řešení je jednoduché – zazimujte gril!

Ještě předtím, než gril uskladníte, je dobré zaměřit se na některá praktická opatření. Před zimou gril pečlivě omyjte a nechte jej pořádně oschnout. Není totiž nic horšího, než když gril před zahájením sezony rozbalíte, a první věc, jíž spatříte, budou plesnivé zbytky pokrmů. Očištění grilu vám nezabere více než 15 minut a můžete jej uskladnit s příjemným vědomím, že ho máte na další sezonu již pečlivě připravený.

Pokud vlastníte plynový gril, nezapomeňte zavřít plynovou bombu. Předejdete tím tak možným nepříjemnostem a hlavně budete mít jistotu, že můžete svůj gril bezpečně zazimovat.

Uskladnění grilu

Nyní můžeme přejít již k samotnému uskladnění grilu. Jak na to? Existují dvě základní možnosti, jak zazimovat gril. První z nich spočívá v použití ochranného obalu, který Váš gril skvěle ochrání před rozmary počasí. K některým typům grilů se vyrábí ochranný obal na míru, pokud se to však netýká právě toho vašeho, není důvod ke smutku. Ochranný obal totiž můžete zakoupit buď v kvalitním hobbymarketu, anebo na internetu. Jedná se navíc o poměrně levnou záležitost, do níž se vyplatí investovat.

Další varianta, jak zazimovat gril, spočívá v jeho uskladnění v garáži nebo pod pergolou. Sem se totiž nedostane sníh ani déšť, který by mohl váš gril snadno poškodit, takže jej budete mít na další grilovací sezonu takřka jako ze škatulky. Další výhoda tohoto typu zazimování spočívá ještě v tom, že v garáži či pod pergolou zima o sobě nedává tak markantně vědět a není zde taková vlhkost.

Teď už nezbývá, než si vybrat nejpraktičtější variantu zazimování grilu a nechat jej na chvíli odpočinout. Léto bude zpět co nevidět a my se můžeme opět těšit na vynikající grilované pokrmy.


Tagy: , , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist