Trendy dekorace pro rok 2010

VÁNOCE Autor:

Reklama na Coca Colu již pomalu a jistě oznamuje, že „Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady“, a tak by bylo určitě fajn pomalu začít rozmýšlet nad tím, čím letos vyzdobíte svůj dům či byt.

Máte v plánu použít loňské ozdoby? A nebo chcete pro změnu inovovat?
Pokud se řadíte do druhé kategorie, máme pro Vás dobrou zprávu. Exkluzivně na portálu NewLiving.cz Vám totiž přinášíme informace o tom, jaké vánoční dekorace budou letos „IN“. Čtěte dál a dozvíte se více!

Výstava Christmasworld, která se koná každoročně ve Frankfurtu nad Mohanem, vždycky něco málo napoví o tom, jaké trendy budou aktuální pro následující Vánoce. A co prozradila o dekoracích pro magický rok 2010? Zjednodušeně řečeno, moderní budou ozdoby „z jiného období“ a prim bude hrát modrá barva!


Jak známo, pro barvy neexistuje prakticky žádné tabu. Ostatně kombinace růžové s černou, která je doplněna stříbrem, mluví za vše. Letos však půjdou do popředí různé odstíny fialové, a to v kombinaci s modrou. O mystickou atmosféru tedy rozhodně nebude nouze. Bojíte se ale, že by modrá mohla působit trochu nudně? Vaše obavy jsou zbytečné. Nezapomínejte, že její paleta má odstíny od ledově modré až po tmavou půlnoční variaci. Kromě toho, kombinace modré s bílou, stříbrnou či šedou působí velmi elegantně a dokáže dokonale podtrhnout tu správnou vánoční atmosféru.


Pokud však z nějakého důvodu nemáte rádi modrou barvu, nemusíte zoufat. Váš interiér bude moderní i v případě, že sáhnete po barevné kombinaci světle zelená – oranžová a nebo citrónová – zlatá. Ty sice nepůsobí tolik elegantně jako třeba modrá s bílou, ale navodí pocit tepla a svěžesti, což je pro Vánoce také dosti příznačné.


Vzhledem k tomu, že se nekladou meze v kombinaci barev, ne jinak je tomu i v případě vánočních ozdob. Móda diktuje cokoliv, co bude veselé a provokující. Co si pod tímto označením představit? Tak například Fialového Otce Vánoc (anglický Father Christmas) s růžovými třpytkami. Jak tedy vidno, bláznivost má v roce 2010 skutečně zelenou. Vlastně fialovou.

Řekněme si však i trochu méně bizarní tipy na vánoční dekorace: určitě se nebojte sáhnout po ozdobách zdobených stříbrným práškem, bílým sněhem či po ozdobách, které budou vykládané jemnými perlami, popřípadě pokryty zvířecími motivy. Ano, údiv stranou. Tohle jsou trendy roku 2010! A to stále není vše. Dbejte také na rozmanitost tvarů a postaviček. Také se nebojte vedle sebe nadekorovat například křišťálové čisté koule pokryté sněhobílými vločkami a matné šišky či bílé rampouchy.


Nyní přejděme k vánočnímu stromečku, neboť to, jak letos ozdobit tento největší symbol Vánoc, zajímá asi většinu z nás. Takže, nastaly nějaké změny? Ano, ale nejsou zas tak markantní. Záleží na Vás, zda dáte přednost přírodnímu či umělému stromečku, nicméně ať už Vám bude stát v obýváku cokoliv, měli byste jej ozdobit objemnými koulemi, nápadně navrženými figurkami zvířat, anděly a také pohádkovými postavičkami. S vánočními třpytkami se však už rozlučte, nahraďte je raději umělým sněhem, který decentně rozprášíte na větvičky stromu.


A co dál? Vánoce jsou svátkem světla. Proto ve Vašem interiéru nesmí scházet svíčky různých barev, vzorů i vůní, LED svítidla, svítící řetězy či adventní svícny. Svůj domov můžete také doplnit světelnými koulemi, svítícími krápníky či 3D dekoracemi, které se rok od roku těší větší popularitě.


Tolik k dekoracím pro rok 2010. Lze o nich říci snad už jen pár slov. Ačkoliv mohou mnohdy působit velmi extravagantně, jakmile jednotlivé dekorace zasadíte do interiéru mezi další ozdoby, vězte, že značně napomohou vytvořit nezapomenutelnou vánoční atmosféru. A o to přeci jde, nebo ne? Tak tedy, strach stranou a vzhůru do toho. Je potřeba trochu oživit Vaši vánoční výzdobu. Vánoce už jsou za rohem a soudě podle letošních trendů, bude to hodně divoké…!

 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist