Ze staré mlékárny architekti vytvořili moderní loft

ARCHITEKTURA, NÁVŠTĚVY, SPECIÁLY Autor:
Ze staré mlékárny architekti vytvořili moderní loft | FOTO: lluiscorbella.com

Architekti si v dnešní době poradí už s ledasčím. Dokážou vytvořit unikátní stavby, osvěžit vzhled méně atraktivních objektů nebo zcela zrekonstruovat i značně zchátralé budovy. Jednu úžasnou práci architektů, která spočívala v kompletní renovaci bývalé mlékárny, vám právě teď chceme ukázat. A pravděpodobně nebudete věřit svým očím.

Ze smutných vyhlídek perspektivní budoucnost

Bývalá mlékárna, která se nachází v barcelonské čtvrti Gracia, byla postavena už v roce 1934. Její součástí byla stodola a také obchod prodávající kravské mléčné výrobky. Po několika letech musela mlékárna z důvodu zákazu chovu zvířat ukončit svou činnost. Jak čas plynul, objekt začal chátrat a postupně se dostal do havarijního stavu. Budoucnost dřívějšího zemědělského objektu naštěstí změnila koupě francouzského architekta Marca Mazerese, který se rozhodl s pomocí místního architekta Lluíse Corbella naplnit svou vizi a přeměnit starý objekt v komfortní domov pro jeho rodinu.

Ze staré mlékárny architekti vytvořili moderní loft  |  FOTO: lluiscorbella.com

Jak proběhla celá rekonstrukce?

„Chtěli jsme proměnit starou budovu v pěkný rodinný dům se třemi odlišnými místnostmi, se spoustou přirozeného světla a dostatečně velkým prostorem pro několikačlennou rodinu,“ vysvětlil Corbella a dodává: „Cílem bylo vytvořit jeden hravý a živý prostor pro tři dospívající syny, jeden pro rodiče a třetí pro upevňování vztahu mezi rodiči a dětmi.“

V rámci rozsáhlé renovace bylo nutné stabilizovat samotnou strukturu a současně zajistit původní fasády a střechu, aby mohly být v domě zachovány. „Zachování původních prvků bylo důležitou součástí nového projektu,“ upřesnil Corbella. Vnitřní prostory však musely projít radikální proměnou.

Při prozkoumávání moderního loftu popravdě nestačíme žasnout. A možná ani vy po prohlédnutí fotogalerie neuvěříte, že se jedná o bývalou mlékárnu. Rekonstrukce starého objektu sice byla velice náročná, nicméně na dokonalý výsledek může být nyní majitel patřičně hrdý. Co na to říkáte vy?

ZDROJ: lluiscorbella.com  |  FOTO: lluiscorbella.com


Tagy: , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist