Vánoční nápoje – díl 5.

RECEPTY, Vánoční recepty Autor:

A máme tady poslední díl našeho předvánočního nápojového speciálu. Doufáme, že jste si na našich receptech pochutnali a že jste jich co nejvíce vyzkoušeli „v praxi“. Pokud ano, jsme velice rádi a uvítáme jakékoliv názory.

Vzhledem k tomu, že dnešním dnem uzavřeme naše společné kuchtění, rozloučíme se ve velkém stylu! Tady Vám tedy přinášíme poslední tři exkluzívní recepty na vánoční nápoje!


Pomerančový čaj s rumem

Ingredience:
1 lžíce rozinek
2 lžíce rumu
1 lžička kandované pomerančové kůry
2 dl horkého černého čaje
Plátek pomeranče na ozdobení
Cukr podle potřeby

Postup
Do silnostěnné sklenice dáme rozinky propláchnuté vodou, rum a kandovanou pomerančovou kůru. Směs zalijeme horkým černým čajem a ozdobíme plátkem pomeranče. Cukr na oslazení nápoje podáváme zvlášť.


Vzhledem k tomu, že si co nevidět budeme přát jen to nejlepší do nového roku 2011, dáme Vám jeden tip, s čím si můžete o půlnoci přiťuknout se svými nejbližšími!

Novoroční přípitek

Ingredience:
1 láhev bílého suchého sektu, agáve nebo javorového sirupu
Kostky ledu
¼ litru vody
2 lžíce čaje Rooibos
Šťáva z jednoho pomeranče

Postup
Uvaříme rooibos, osladíme sirupem a necháme pořádně vychladit. Potom přidáme pomerančovou šťávu, smícháme se sektem a můžeme připravený nápoj rozlévat do vychlazených sklenic, které můžeme ozdobit plátkem pomeranče.


Na úplný závěr dnešního speciálu si sdělíme recept na pochutinu, která k nám přišla z Ameriky. Jedná se o bowle, která má mnoho podob a chutí. My se však dnes seznámíme s novoroční bowle!

Novoroční bowle

Ingredience:
2 pomeranče
1 grapefruit
2 mandarinky
Půlka ananasu
8 hřebíčků
5 tobolek kardamonu
Javorový sirup či med
1 malá láhev rumu
3 polévkové lžíce sypaného rooibosu

Postup
Sypaný rooibos a koření zalijeme jedním a půl litrem vroucí vody a necháme ho deset minut louhovat. Potom vše řádně zcedíme. Jeden pomeranč a grep odšťavníme, zbylé ovoce oloupeme a nakrájíme na malé kousíčky. Do skleněné nádoby přelijeme rooibos, přidáme kousky ovoce a vymačkanou šťávu, dle chuti, přisladíme sirupem nebo medem a přilijeme rum. Novoroční bowle pak můžeme podávat.


Přejeme Vám mnoho inspirace při čtení našich receptů, klidné a pohodové svátky a hlavně šťastné vykročení do roku 2011!


Tagy: , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist