Nízkoenergetické domy – Jílové u Prahy

NOVÉ BYTY A DOMY, Praha - západ, Středočeský kraj Autor:

Luxusně bydlet, pohodlně šetřit
—————————————-
V Jílovém u Prahy vznikne velmi unikátní projekt rodinných domů a dvojdomů.

Projekt je zásadně odlišný od běžných developerských projektů v Praze a Středočeském kraji snad ve všech parametrech, které lze sledovat.

 
Unikátní město Jílové – místo výstavby projektu – jedinečná architektura, systém výstavby (dřevostavby, opravdu nízkoenergetický standard domu, v případě zájmu lze projekt upravit do pasivního standardu). Vysoký standard vybavení, cena za m2 obytné plochy domu tzv. „na klíč“ 27 500 Kč vč. DPH.

Jílové je výjimečné město

Je málo měst v okolí Prahy, které nejsou dotčené průmyslovou minulostí.
Jílové je položeno do krásné krajiny. Má kompletní občanskou vybavenost, která se díky rostoucímu zájmu o bydlení v této lokalitě stále rozšiřuje. Vybudování dálnice D3 přiblíží město Jílové k Praze na pouhých 9 km, čili se stane takříkajíc pražským předměstím. Nabízené pozemky jsou přímo v intravilánu města, pouhých 300 metrů od náměstí, na patě kopce Pepř. Mírná svažitost a členitost terénu zaručuje výhled z každého domu a pozemku do okolí, na město a do okolní přírody. Místo je velmi vzdušné, otevřené a plné energie.

Architektura celku

Domy na první pohled působí moderně a nadčasově. Pro český trh možná nekomformě. Developer řeší lokalitu komplexně a jednotně. Drobné odchylky na fasádách a členění domů, z důvodu pozice vůči světovým stranám a osazení na pozemek, zajišťuje originalitu a charakter celé ulice. Promyšlené dispozice jsou od 4+KK do 6+KK s plochou 120 m2 až 160 m2. Na výběr jsou domy s garáží v rámci domu. Garáž je možné umístit mimo dům nebo parkovat auto pod přístřeškem apod.. Dvojdomky jsou na pozemcích od 500 m2 (od 4 500 000 Kč). Samostatné domy na pozemcích od 750 m2 (od 5 800 000 Kč).

Nízkoenergetický standard a systém výstavby

Domy jsou dřevostavby. Důvodem bylo rozhodnutí stavět domy nízkoenergetické (NERd). Abychom NERd splnili, nestačí jenom dům utěsnit a „zabalit“ do tepelné obálky, ale je nutné také zajistit jeho promyšlené větrání.

Proto je využita rekuperace v kombinaci s teplovzdušným vytápěním. Bez nutnosti otevírat okna se v pravidelných intervalech odvádí vzduch a zároveň se přivádí čerstvý (samozřejmě větrání okny je možné a systém to nijak nenarušuje). Z hlediska interiéru je zajímavé, že ve všech obytných místnostech odpadají klasické nástěnné radiátory. Jsou vyměněny za estetické mřížky na podlahách, většinou pod okny. Jde o velmi zdravý systém zabraňující vznikání alergenů hub atd.

Volba NERd domu vám garantuje úspory na energiích. Jenom na topení ušetříte ročně tisíce korun. Standardní dům, jaký se dnes běžně staví, má náklady na topení vyšší o přibližně 24 000 Kč ročně. Domy vychází v energetické třídě B. Tedy celková energetická spotřeba domu je okolo 70KWh/m2. Celková energetická spotřeba to jsou veškeré spotřebované energie bytím v domě (topení, ohřev vody, náklady na svícení, používání spotřební elektroniky, vaření).

Energetickou bilanci domu lze ještě zlepšit

Pokud se přidá do systému tepelné čerpadlo (vzduch-vzduch) a osadí se dům ještě lepšími okny (0,8 k/m2) tedy okna pro pasivní domy, docílíme stavu, kdy celková energetická spotřeba klesne pod 50KWh/m2. Dům se dostane do energetické třídy A. Roční náklady tak v domě o ploše 160 m2 klesnou na 16 000 Kč/rok. Takoví dům se parametry přiblíží k parametrům pasivního domu.
 
_____________________________________________________

PRODEJCE, DEVELOPER, INVESTOR:

Máte-li dotaz ohledně developerského projektu kontaktujte prodejce zde:

DIREKT REAL s.r.o.


Tagy: , , ,


 

TOPlist