Předsíně a šatny

INTERIÉR, Předsíně a šatny Autor:
Šatna | Foto: fotolia.com

Předsíně a šatny jsou nedílnou součástí každého domu či bytu a plní zejména praktickou funkci. Právě ony totiž slouží k odkládání svršků a obuvi, což zcela jednoznačně vypovídá o jejich užitečnosti a v mnoha případech také nezbytnosti v každém interiéru. Z toho důvodu není radno jejich vybavení podcenit. Jak si zařídit předsíně a šatny? Nechte se inspirovat!

Předsíň

Předsíň můžeme označit za vstupní bránu a vizitku každého interiéru, neboť právě do ní nově příchozí lidé vstoupí jako první. Tomu by tedy mělo odpovídat také její vybavení. Je třeba zdůraznit, že zejména v předsíni bychom měli mít nadosah věci, které pravidelně používáme, tedy například bundy, kabáty či boty. Kromě toho ale slouží také k odkládání svršků nejrůznějších návštěv, které do Vaší domácnosti zavítají. Proto by zde neměly scházet předsíňové stěny a skříně, botníky, police anebo věšáky, které skvěle podtrhnou využití předsíně. Nabídka je opravdu široká, proto neváhejte a inspirujte se v dalších článcích našimi tipy, kterak uložit do předsíně šaty, kufry anebo doplňky.

Šatna

Domácí šatna je snem snad každé ženy, neboť právě ona je ideálním místem pro uložení jednak běžného oblečení, které pravidelně nosíme, ale také mimosezónních kousků, kterým musíme dát v určitém období chtě nechtě na čas vale. Kromě toho může šatna sloužit také k uschování nejrůznějších „pomocníků“, bez nichž by naše domácnost fungovala jen stěží – žehlícího prkna či vysavače.

Při pořizování šatny je však na místě obezřetnost. Proč? Její velikost by totiž měla odpovídat dispozicím Vašeho domu či bytu, a pokud je to jen trochu možné, měla by navazovat na ložnici, kde se většina z nás „šlechtí“ do práce, na posezení s přáteli či na schůzku. Také z toho důvodu by mělo být součástí každé šatny zrcadlo. Neméně důležité je také denní světlo, přičemž pokud tomu z nějakého důvodu tak není, určitě se poohlédněte po zářivkovém svítidlu, které by absenci denního světla nahradilo. Toužíte-li tedy po praktickém, avšak moderním interiéru, předsíně a šatny by v něm v žádném případě scházet neměly!


Tagy: , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist