Pokojíček pro miminka

Dětské pokoje, INTERIÉR Autor: 1 komentář
Pokojíček pro miminka | Foto: fotolia.com

Zařídit pokoj pro ty nejmenší, tedy pro právě narozená miminka, není zrovna nejjednodušší záležitost. Avšak i nastávající maminky se musí připravit na to, že jejich mrňousek poroste jako z vody a než se nadějou, nastane správný čas na to, aby se i jejich nejmenší potomci osamostatnili a trávili víc a víc času ve svém vlastním, barevném a útulném, království. Jak by tedy mělo vypadat?

Při zařizování pokoje pro ty nejmenší je třeba se zaměřit nejen na praktičnost nábytku, ale také na barvy, které budou zdobit zdi a samozřejmě také na doplňky. Právě v prvních měsících svého života jsou děti velmi vnímavé a zvídavé, takže by se měla celková koncepce jejich pokojíčku přizpůsobit právě tomuto faktu.

Nábytek by měl být v království nedávno narozených miminek především funkční a praktický. Nedoporučuje se orientovat jej do mimi dekorů, protože je dost možné, že bude muset být za rok nahrazen jiným kusem nábytku.

 

V pokojíčku by samozřejmě neměla scházet ani postýlka. Jako její alternativu můžete však použít košík nebo kolébku, v kterých několikaměsíční děti velmi rády spinkají. Hitem posledních let se stávají takzvané „rostoucí modely postýlek“, o kterých si však povíme něco více až v jiném článku.

Významnou roli hraje v dětském pokoji také přebalovací pult, který je k dostání v mnoha modifikacích (na kolečkách, se šuplíky, ze dřeva, z plastu atd).

 

Jak asi většina maminek ví, oblečení pro miminka se nakupuje jedna radost. Proto by v jejich království neměla scházet prostorná skříň s policemi, kam veškeré oblečení pohodlně poskládáte. Hračky pak lze ukládat do vkusných dřevěných krabic s odklápěcím víkem a nebo do textilních kapsářů s přihrádkami.

K nezbytným doplňkům patří samozřejmě nástěnné dekorace v podobě pěnových samolepek, nočních světýlek, obrázků nebo pohádkových postaviček.

 

A jak je to s barvami na zdech? Doporučuje se použít spíše pastelové barvy, a to v přiměřené míře. Pokud zvolíte například světle modrou, růžovou či žlutou, určitě neprohloupíte.

Snad všichni rodiče touží po tom, aby se jejich malí drobečci cítili ve svém pokojíčku co nejlépe. Věříme, že pokud se budete držet našich rad, tipů a triků, Vašemu miminku nebude nic bránit v tom, aby si spokojeně ve svém království rostlo a vyvíjelo se….

 


Tagy: , ,


 

1 Komentář

  1. Ahoj, nemáte někdo tip na dobrého architekta? Nějak si netroufám si pokojíček zařídit sama, protože vím jak by to dopladlo – špatně 🙂 Chěla bych tam určitě všechno a bylo by to celé přeplácané.

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist