Obývací pokoj

INTERIÉR, Obývací pokoje Autor:
Obývací pokoj | Foto: fotolia.com

Obývací pokoj je naší vizitkou, proto není divu, že si na něm dává většina z nás tolik záležet a snažíme se jej doslova vyšperkovat k dokonalosti. Jenže přiznejme, že ne každý z nás dostal do vínku estetické cítění, a tak místo moderního obyváku můžete mít doma přeplácanou místnost plnou zbytečností, která obývací pokoj, tedy oázu klidu, nepřipomíná ani z dálky. Na co si tedy dát při jeho zařizování pozor?

První rada, kterak si zařídit moderní obývací pokoj, zní:  méně je někdy více.

Co to znamená v praxi? Zapomeňte na to, že budete mít v obývacím pokoji desítky kusů keramiky, nespočet květin, barevné zdi, které „praští mezi oči“ nebo kdysi tolik oblíbenou obývací stěnu. Tomu všemu už totiž dávno odzvonilo.

A co je naopak IN?

Tak kupříkladu propojení obýváku s dalšími místnostmi či jídelním koutem. Tento trend je u nás aktuální sice teprve několik posledních let, ale ukazuje se, že se velmi osvědčil. Jestliže se i Vy rozhodnete jít s dobou, nezbývá, než spojit příjemné s užitečným a těšit se z jedné velké místnosti, jejíhož komfortu si mohou užívat také majitelé malometrážních bytů. Jde zároveň o moderní řešení pro ty, kteří si při vaření rádi povídají se svými blízkými a nechtějí tedy být izolováni v uzavřené místnosti.

Barvy

Toužíte-li po moderním a vzdušném obývacím pokoji, hoďte za hlavu stereotypy a nebojte se veselých a netradičních barev na zdech. Zatímco dříve bylo nemyslitelné, že by Vaše zdi zdobila černá barva, dnes po ní sáhne nejeden designer či bytový architekt. Oblíbené jsou však stále také pastelové, uklidňující barvy. Záleží pouze na Vás, jaký máte vkus a čemu dáváte přednost.

Nábytek

Velkou pozornost však věnujte také nábytku, neboť právě ten dává obývacímu pokoji tvář. Jeho dominantou je samozřejmě sedací souprava, která by měla být v první řadě pohodlná. Aktuálně se velké popularitě těší zejména kožené pohovky, které dodají pokoji na eleganci a šmrncu. Nezapomeňte ale, že by sedací souprava měla ladit s nábytkem, doplňky i bytovými textiliemi v interiéru.

Osvětlení a doplňky

Obývací pokoj by měl být také řádně osvětlen. K aktuálním trendům v oblasti světel rozhodně patří bodové rampy, které jsou k mání v různém materiálovém, tvarovém i barevném provedení. Stačí si pouze vybrat! Celkovou útulnost interiéru však dokonale dokreslí taktéž bytové doplňky v podobě polštářků, váz, svíček či květin. Také v tomto případě se však řiďte pravidlem, že méně je někdy více.

Podlaha

A na co se zaměřit na závěr? Ano, samozřejmě na podlahu! Obývací pokoj skvěle provzdušní například plovoucí podlaha, která je k dispozici v mnoha provedeních – od korkové a bambusové přes dřevěnou až po keramickou anebo linoleovou. Dodejme jen, že celoplošné pokrytí této místnosti kobercem je již dávno minulostí, a pokud se snad nějaké v obýváku objeví, jde o menší, chundelaté koberečky, které se obvykle umísťují pod konferenční stolek.

Chcete moderní obývací pokoj také Vy? Pak si sepište naše rady, vyrazte na nákupy a interiér snů na sebe nenechá dlouho čekat. Přejeme mnoho zdaru!


Tagy: , , , , , , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist