Nábytek a vybavení

INTERIÉR, Nábytek a vybavení Autor:
Interiér | Foto: fotolia.com

Nábytek je nezbytnou součástí každého interiéru, neboť vdechne místnosti život a dodá jí na atraktivnosti. Proto je třeba vybavení vybírat opravdu pečlivě.

Pokud totiž jen náhodně a z nutnosti vyberete několik kusů nábytku, aniž by k sobě ladily, jen stěží si doma utvoříte pohodový domov.

Jak tedy vybrat moderní, kvalitní a nadčasový nábytek, aniž by se Váš nákup proměnil v katastrofu?

První možností je samozřejmě vybavení na míru. Pokud se však chcete pustit do zařizování sami, nezbývá, než vsadit na vlastní vkus, současné trendy a vybrat to, co bude Vašemu srdci nejbližší.

Jestliže se ale domníváte, že nejste dostatečně fundování na to, abyste vybrali vhodný nábytek do svého domu či bytu, nezbývá, než se nechat inspirovat několika tipy. Pamatujte přitom na to, že vybavení interiéru by mělo být v souladu s funkcí jednotlivých místností a odpovídat i celkové atmosféře ve Vaší domácnosti. Totéž platí také o materiálech, z nichž jsou jednotlivé kusy vyrobeny, a o jejich barvě. Především by však nábytek a vybavení, které si do svého interiéru vybíráte, mělo ladit s barvami a dalšími dekoracemi a doplňky, které doma již máte.

Lesklý či matný? Toť otázka.

Velkou pozornost byste měli věnovat také tomu, jestli se bude jednat o lesklý či matný nábytek. Obě varianty mají samozřejmě své pro a proti, především co se týče údržby, nicméně pokud si potrpíte na luxus, doporučujeme povrch lesklý. V případě, že dáváte přednost praktičnosti, matný nábytek je tou ideální volbou.

A co materiál?

Na výběr je mnoho nejrůznějších materiálů. Ovšem nejčastějšími variantami je dýha nebo masiv.  Dýha je velmi odolná a praktická, cenově dostupná a můžete si vybrat téměř z nepřeberné nabídky dekorů. Masiv je přírodní a luxusní varianta. Je již finančně náročnější než dýha a také je nutné počítat s jeho zvýšenou choulostivostí. Aby Vám dlouho vydržel musíte o něj správně pečovat. Záleží tedy pouze na Vás, čemu dáte přednost. Budete-li se držet svého vkusu a našimi tipy, zcela jistě si vytvoříte okouzlující a osobitý interiér.


Tagy: , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist