Moderní kuchyně pod taktovkou módních trendů

INTERIÉR, Kuchyně Autor:
Moderní kuchyně pod taktovkou módních trendů | Foto: freshome.com

Není žádným tajemstvím, že moderní kuchyň je srdcem a zároveň skutečnou vizitkou každé domácnosti, která o nás mnohé vypoví. Je to zároveň místo, kde připravujeme i skladujeme jídlo, stolujeme a trávíme chvilky volného času. Zaslouží si proto naší plnou pozornost, kterou bychom měli věnovat zejména jejímu vzhledu i veškerým detailům. Pokud chcete středobod své domácnosti dokonale vyšperkovat a dodat mu modernější podobu, vyzkoušejte lákavé trendy, které aktuálně diktuje svět interiérového designu.

1. Barvy

Základem každé moderní kuchyně jsou správně zvolené a následně zkombinované barvy | Foto: freshome.com

 

Základem každé moderní kuchyně jsou správně zvolené a následně zkombinované barvy. Letošní rok se nese ve znamení sytých barev, zejména pak červené, zlaté, černé, modré, hnědé nebo zelené. Je na vás, zda zvolíte tmavý nebo světlý odstín. Nejvíce v kurzu jsou výrazné kombinace dvou vzájemně kontrastních barev. Vůbec nejlepší souhry dosáhnete, pokud zvolíte výrazný odstín, který následně odlehčíte světlým tónem.

2. Osvětlení

Retro styl žárovky | Foto: freshome.com

 

Žádná kuchyň se neobejde ani bez dobrého a kvalitního osvětlení. Pokud chcete jít ruku v ruce s novodobými trendy, rozhodně se zaměřte na osvětlení, kterému dominuje například černá i nerezová ocel, měď, mosaz, čirá skla nebo retro styl žárovky, což je jen hrstka klíčových prvků, které v aktuálním roce bodují.

3. Podlaha

Nejlepší volbou je porcelánová dlažba | Foto: freshome.com

 

Klíčovou součástí, kterou rozhodně nesmíme opomenout, je i podlaha. Podle diktátu nových trendů je nejlepší volbou porcelánová dlažba, která přináší řadu zajímavých možností i úsporu nákladů. Pro ty movitější si návrháři nachystali velmi populární dlažbu z nerezové oceli.

4. Kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek | Foto: freshome.com

 

Jistě si vybavíte, jakým stylem jsou přizpůsobeny kuchyně z různých kulinářských show – uprostřed je přehledný kuchyňský ostrůvek a ihned za zády všechny nezbytnosti. Tak přesně v takovém duchu se nesou nově navržené kuchyně, které se začínají těšit z nemalé popularity.

5. Dlaždice

Barevně sladěné dlaždice | Foto: freshome.com

 

Barevně sladěné dlaždice jsou v oblasti interiérového designu sice už nějakou dobu klasikou, ovšem v letošním roce si získávají ještě větší přízeň, než jak tomu bylo doposud. Pokud hledáte jemné, avšak efektivní zkrášlení vaší kuchyně, budou právě dlaždice trefou do černého.

6.Chytrá kuchyně

Sporák značky ANOVA podporuje technologii bluetooth | Foto: freshome.com

 

V poslední době strmě narůstá i počet kuchyní, jejichž součástí jsou chytrá vybavení, nové technologie a další vychytávky. Například sporák značky ANOVA podporuje technologii bluetooth, která vám na základě několika šikovných funkcí umožní pokaždé přichystat naprosto perfektní pokrmy.

7. Úložné prostory

Důmyslně řešené úložné prostory | Foto: freshome.com

 

V nově navržených kuchyních také nalezneme spoustu důmyslně řešených úložných prostorů, které vám umožní mít vše při ruce a přehledně na očích. Cílem mnoha designérů bylo utvořit takové kuchyňské linky, do nichž umístíte opravdu všechny nezbytnosti, které obvykle skladujete ve spížích nebo jiných skříňkách.

8. Vertikální šuplíky

Vertikálně umístěné kuchyňské zásuvky | Foto: freshome.com

 

V klasických kuchyních se obvykle setkáváme s vodorovně položenými šuplíky. Nyní jim však silně konkuruje nový hit – vertikálně umístěné kuchyňské zásuvky, které si díky přehlednosti okamžitě oblíbíte. Při navrhování nových kuchyňských linek se designéři snažili umístit vertikální šuplíky i na méně obvyklá místa, čímž dokonale využili dříve zbytečně volné prostory.

Zdroj: freshome.com

 


Tagy: , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist