Jak vybrat kvalitní pohovku

INTERIÉR, Obývací pokoje Autor:
Pohovka | Foto: fotolia.com

Obývací pokoj je pro mnohé z nás synonymem pro odpočinek, regeneraci a sladké nicnedělání. Jenže, aby se z téhle místnosti opravdu stala oáza klidu, je nutné ji vybavit kvalitním nábytkem. A základem úspěchu je, co si budeme povídat, zejména pohovka. Jak vybrat kvalitní pohovku, na níž se bude odpočívat s radostí? Odpovědi pojďme společně hledat v následujících řádcích.

Výběr pohovky si dobře promyslete

Než se vydáte na samotný nákup, je potřeba si pečlivě promyslet základní kritéria, která vám (věřte nebo ne) značně usnadní samotný výběr pohovky. O co se konkrétně jedná? V první řadě je třeba se řádně zamyslet nad vaším životním stylem. V praxi to znamená, že byste měli vědět, k jakým účelům a jak často budete pohovku používat. Budete na ní sedět při dlouhých zimních večerech či snad spát? A bude stát přímo v obýváku, nebo například v dětském pokoji? Pokud chcete pohovku pouze pro účely posezení, případně natáhnutí se během sledování televize, bohatě vám postačí klasická souprava. Jestliže ovšem bude „suplovat“ manželskou postel, měli byste se poohlédnout spíše po rozkládacím typu pohovky.

A co na to zvířecí mazlíčci?

Dále je třeba zapřemýšlet nad výskytem zvířecích mazlíčků v domácnosti. I oni totiž budou chtě nechtě pohovku okupovat. Otázka však zní – snesete psí či kočičí chlupy na nové, čisté pohovce? Jisté riziko samozřejmě mohou představovat i ostré drápky, které mohou materiál sedací soupravy nenávratně poškodit. Zvažte proto všechna pro a proti, a pokud dospějete k závěru, že se svého pejska či kočičky nechcete vzdát, konzultujte raději výběr pohovky s odborníkem.

Velikost pohovky

Obývací pokoj

Obývací pokoj | Foto: fotolia.com

Dalším významným faktorem, který byste při nákupu neměli nechat bez povšimnutí, je velikost pohovky. Z toho důvodu je dobré mít k dispozici přesný plán a rozměry místnosti, jíž bude pohovka vévodit. I taková na první pohled maličkost může totiž pomoci při rozhodování, zda si vybrat rovnou či rohovou sedací soupravu, s křesly a nebo bez nich. Důležitou roli samozřejmě sehrává taktéž výška a šířka pohovky. Všechny tyto varianty doporučujeme důkladně promyslet a prakticky vyzkoušet. Jak? Poskládejte tiskoviny na podlahu v místech, kde si pohovku představujete a hned uvidíte, kterou variantu bude nejlepší zvolit.

Materiál a výplň pohovky

V neposlední řadě se zaměřte na čalounění a výplň pohovky. Pro více namáhané pohovky je vhodnější použít hustě tkané čalounění. Pokud ale bude pohovka užívána spíše sporadicky, můžete si vybrat i jemnější látky. A čím by měla být pohovka vyplněna? Ideální volbou je například textilní pěna z mikrovlákna, která zaručí pevně držící tvar.

Černá kožená pohovka

Černá kožená pohovka | Foto: Fotolia.com

Nyní nezbývá, než vyrazit do specializované prodejny a za pár dnů se již těšit na pohodlnou pohovku, která skvěle doplní váš interiér.


Tagy: , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist