Interiérové dveře a zárubně

INTERIÉR, Nábytek a vybavení Autor:

Interierové dveře a zárubně

Při návrhu interiéru hrají správně zvolené dveře a zárubně velikou roli.

Dveře totiž musí správně ladit nejen k podlahové krytině, nábytku, oknům, ale také k celkovému navrženému konceptu interiéru.Pokud někam zvolíme například interiérové dveře, které jsou proskléné, pustíme světlo i do míst, která by jinak působila temně a neútulně. Když chcete mít v pracovně klid na práci, poohlédněte se po protihlukových dveřích.

Dbát je potřeba i na použité materiály a praktičnost. Vyhnete se pak různým nepříjemně vypadajícím flekům, otiskům prstů apod.

Obložkové zárubně

Dále bychom měli věnovat velkou pozornost výběru zárubní. Jen tvar a profil zárubní mohou několikanásobně pozvednout, váš interiér. Nejoblíbenější jsou dnes bezesporu obložkové zárubně. Vdechnou interiéru moderní vzhled a navodí příjemnou domácí pohodu. Pokud rekonstruujete starší dům či byt, dřevěné obložkové zárubně se dají namontovat i na stávající kovové zárubně.

Posuvné dveře

Posuvných dveří je několik typů. Mohou se posouvat buď po stěně, nebo zajíždějí do speciálního kovového stavebního pouzdra, které je již při stavbě či rekonstrukci vsazeno do stěny. Posuvné dveře mají tu výhodu, že dokáží ušetřit prostor v místech, kde bychom měli s otevíráním klasických dveří problémy, jako například úzké chodby, místa kde je více dveří najednou apod. Většina firem dokáže vyrobit posuvné dveře tak, aby správně ladily k ostatním klasickým dveřím v interiéru.

Kování

Správně vybrané kování (panty i kliky) dokáže udělat i z levnějších dveří dveře luxusně vyhlížející a moderní. Pokud zvolíte k vašim dveřím například hranaté kování uvidíte, že dveře dostanou najednou zcela jiný rozměr.

Montáž interiérových dveří

Pokud se tím zrovna neživíte, montáž interiérových dveří a zárubní rozhodně nechte na profesionálech. Při nesprávné montáži se Vám pak dveře mohou sami zavírat, spatně těsnit nebo drhnout. Navíc pokud vám dveře a zárubně bude montovat firma, budete mít na montáž záruku a ještě ušetříte při nákupu zárubní dveří na DPH, takže v konečném důsledku se to rozhodně vyplatí.

——————————————————————————–

Prodejci: Interiérové dveře a zárubně

Pokud zde chcete mít odkaz na Vaší firmu, kontaktujte nás.

Autor článku: NewLiving.cz

——————————————————————————–


Tagy: ,


 

TOPlist