Inspirativní trendy letošního roku dají vašemu domovu stylový kabát!

INTERIÉR Autor:
Hovězí kůže | Foto: zillow.com

Chcete svému domovu dopřát moderní proměnu, ale nevíte jak a čím vlastně začít? Pokud se vám nechce podnikat nic výjimečně složitého, přesto stojíte o efektivní a viditelnou změnu, jednoduše sáhněte do studnice současných módních trendů, ze které vylovíte perfektní skvosty pro vaše milované útočiště. Připravili jsme pro vás proto přehled největších trendů, s jejichž pomocí získá váš domov působivou tvář.

1. Zlaté elementy

Letošní rok se nese ve znamení světlé zlaté barvy, která se s velkou slávou vrací zpět na módní scénu, tentokrát však v modernějším provedení. Zdobit bude řadu příslušenství – vodovodní kohoutky, lampy, lustry nebo třeba rámy. Konkurovat bude zejména stříbrné barvě a nerezové oceli, které zpravidla na všech těchto potřebnostech nalézáme.

2. Hovězí kůže

V každém moderně zařízeném bytě by podle návrhářů neměla chybět ani hovězí kůže, která se právě tento rok ocitá v předních příčkách trendové hitparády. Prvky hovězí kůže se objevují jak na kobercích, polštářích, přikrývkách, tak i na uměleckých dílech.

3. Tapety

Jednou jsou naprosto v módě, poté upadnou do zapomnění. To je neustálý koloběh tapet, které jsou zejména tento rok ve fázi znovuzrození. Podle designérů má však současná podoba tapet výborný potenciál kralovat v módním prostředí ještě několik budoucích období. Ostatně ani není divu. Aktuální nabídka je plná působivých tapet s digitálním tiskem, který umožní jedinečnou podobu každého interiéru.

4. Modré akcenty

Modrá barva je dobrá, tento rok podle návrhářů ta nejlepší. Podle nich by právě tato barva měla patřit k neodmyslitelnému základu každého domova. Letos se vyplatí vsadit zejména na tmavší, teplé a přírodní tóny. Nemusíte však nutně celý byt sladit do modré, stačí se soustředit třeba jen na vkusné doplňky s modrými akcenty, které váš domov s citem a noblesou vyšperkují.

5. Moderní klasika

Další nápaditý trend, který ovlivňuje jak oblast architektury, tak i styl interiérového vybavení, je propojení moderních prvků s klasikou. Podle odborníků je však zapotřebí velké opatrnosti a to právě ve chvíli, kdy se chystáte podobně laděný kousek aplikovat mezi ostatní vybavení. Někdy je totiž lepší zůstat jen u inspirace, případně si pořídit pouhou maličkost, která ovšem do interiéru bude skutečně pasovat.

Zdroj: zillow.com


Tagy: , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist