Bydlení bez alergií se systémem iClima

INTERIÉR, Topení a vytápění Autor:
Bydlení bez alergií se systémem iClima | Foto: iclima.cz

Boj proti alergiím a vytváření tzv. hypoalergenního prostředí se stal pro mnohé domácnosti důležitým úkolem k zajištění spokojeného života svých obyvatel. V rámci boje za méně alergenů v domácnosti se lidé běžně vzdávají závěsů, koberců, záclon nebo si záměrně nepořizují domácí mazlíčky. V případě, že je k dispozici i moderní lékařská diagnostika, tak se nezřídka kdy lidé vyhýbají i specifickým alergenům v potravinách nebo třeba v přírodě tím, že pravidelně sledují pylové zpravodajství. Všechny tyto snahy jsou jistě chvályhodné a mohou osobám s chronickými obtížemi zásadně ulehčit, nicméně stále se zapomíná na jednu velmi důležitou oblast a tou je vytápění a klimatizace.

Topná tělesa jako ideální živná půda pro mikroorganismy a roztoče

Při nekonečném souboji s alergeny se snažíme opakovaně zbavit se všech možných prostředí, živočichů a látek, které působí na vznik alergií, jako je domácí prach, plísně či roztoči a to ideálně ze všech povrchů. Velmi často ale zapomínáme na jedno místo, kde se všechny tyto složky mohou velmi účinně nacházet, a sice na topnou soustavu. U topné soustavy můžeme tato alergická rizika rozdělit na vnitřní a vnější. Vnitřním rizikem rozumíme např. množení mikroorganismů a plísní uvnitř topné soustavy, zejména uvnitř klimatizačních jednotek či kolem teplovodního potrubí. Vnější rizika zase představují nečistoty na povrchu jednotlivých prvků topné soustavy, v našem případě zejména spirály běžných radiátorů.

Radiátory jako nevhodné tepelné zářiče nejen pro alergiky

Klasické radiátory známe snad ze všech možných situací, z domácnosti, ze školy i z práce a většinou se o nich jako o problému nepřemýšlí. My však u použití tohoto topného tělesa vnímáme spoustu negativ. Předně je to velmi vysoká teplota, na kterou je nutné v zimních měsících tyto radiátory ohřát, která hravě přesáhne i 60 stupňů. Takto horký povrch nejen že představuje velmi silný zdroj tepla, který velmi často přetápí menší místnosti, ale zároveň vytváří obtížně dosažitelná místa na úklid. Schválně si zkuste při běžném úklidu setřít hůře dostupná místa ze zadní části radiátoru a uvidíte, co všechno se na tomto místě usazuje.

Druhým rizikem jsou pak přepalované organické složky běžného prachu, které se usazují na horkých plochách. Při takovém tepelném působení se totiž tyto látky stávají nejen alergenními, ale zároveň slouží jako živná půda zejména pro roztoče či specifické druhy plísní. Vysoké teploty na topných tělesech tedy nejsou nic, co by alergikům mělo prospívat.

Bydlení bez alergií se systémem iClima

Bydlení bez alergií se systémem iClima | Foto: iclima.cz

Plísně a mikroorganismy v klimatizačních jednotkách

Při zapnuté klimatizaci dochází v jejím nitru ke kondenzaci vzdušné vlhkosti, a to zejména na nejchladnějším místě celé klimatizace, tedy na jejím výparníku. Většina klimatizačních jednotek sice obsahuje vzdušné a prachové filtry, nicméně i ty se časem zanesou, a pokud se pravidelně nečistí, tak výsledný vzduch, který klimatizace produkuje, může být kvalitativně o dost horší, než kdyby taková jednotka fungovala úplně bez filtrace. Na výparníku klimatizace se tak nejčastěji setkáte s plísněmi, které se mohou někdy rozbujet i do hůře přístupných částí klimatizačních rozvodů až do stádia, kdy je nutné celou jednotku rozebrat a důkladně dezinfikovat. Nevyčištěná klimatizace působí negativně na všechny obyvatele a obzvláště alergikům může výrazně zhoršit příznaky jejich chronických potíží, zejména respiračního a dermatologického charakteru.

Řešením je topení bez ploch a vysokých teplot

Pokud hledáte skutečně ohleduplné řešení těchto potíží, pak vám jednoznačně doporučíme systém iClima, který na rozdíl od konvenčních systému vytápění nepoužívá běžné horké topné spirály, ale využívá topných kapilár s nízkými teplotami vody, které jsou umístěny pod omítkou zdí, stropu a v podlahách. Díky tomu nejenom nedochází k přepalování organického materiálu, ale ani k usazování prachu na topných tělesech. Systém iClima má za cíl celoroční udržení komfortní teploty v objektu kolem 22 stupňů Celsia, k čemuž slouží nejenom výše zmíněná kapilární síť, ale také vysoce účinné tepelné čerpadlo a vakuové solární trubice. Díky těmto technologickým inovacím je systém iClima nejen schopen zajistit dostatek tepla v zimních měsících, ale zároveň plně nahradí vaši klimatizaci v létě, a to opět udržením příjemné teploty 22 stupňů Celsia. Vyhnete se tedy všem potenciálním alergenům, které se mohou nacházet, jak na radiátorech, tak v klimatizacích, a navíc ušetříte značné prostředky za vytápění celého domu.

Pokud vás tento systém účinného a ekologického vytápění a klimatizace zaujal, určitě doporučíme návštěvu webových stránek společnosti iClima, kde se dozvíte další detaily o fungování tohoto systému, zjistíte, jaké výhody a úspory vám tato technologie může přinést a zároveň se můžete na instalaci systému u vás doma či v zaměstnání nezávazně zeptat. Uvidíte, že moderní systém ekologického a levného vytápění vás zbaví nejen alergického prostředí, ale ještě vám umožní ušetřit až 90% ročních nákladů.


Tagy: , , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist