Využijte výhodné hypotéky, dokud je čas

FINANCE, Hypoteční úvěry Autor:
Finance | Foto: fotolia.com

V letošním roce se výše úrokových sazeb za hypotéku dostala na historicky nejnižší hodnotu. Ačkoli banky úrokové sazby pomalu zdražují, stále se hypotéky vyplatí. Pokud si chcete pořídit nové bydlení za co nejvýhodnějších podmínek, s hypotékou rozhodně neotálejte. Je totiž možné, že úrokové sazby mohou brzy opět povyrůst.

„Průměrné úrokové sazby v srpnu vzrostly jen velmi mírně a zatím se od minima nevzdálily ani o celou desetinu procentního bodu. Odpoutávání sazeb ode dna by mělo pokračovat i po prázdninách, nicméně k výraznému růstu nadále není důvod, protože cena zdrojů na mezibankovním trhu je stále pod tlakem likvidity dodávané ČNB z důvodu intervencí na udržení kurzu koruny,“ říká Josef Rajdl, vedoucí analytik společnosti Fincentrum.

Hypoindex - srpen 2015.  |  FOTO: hypoindex.cz

Zájem o hypotéky byl v letošním roce naprosto rekordní. Ještě v červenci, kdy bylo možné čerpat hypotéku za úrokovou sazbu 2,08 %, si hypotéku sjednalo 9 574 klientů. V srpnu, kdy se úroková sazba zvedla na 2,11 %, jejich počet klesl na 8 493 klientů, což je ale celkem logické. Právě srpen je z hlediska sjednávání hypoték pokaždé méně zajímavý.

Pokud si chcete pořídit nové bydlení a rádi byste to řešili právě levnou hypotékou, určitě raději na nic nečekejte a využijte stále atraktivní úrokové sazby, kterou současné hypotéky nabízí. Jen pro srovnání – v srpnu 2012 činila úroková sazba 3,59 %, zatímco v letošním srpnu byla o 1,51 % nižší. Nyní je samozřejmě otázkou, kdy se úrokové sazby vyšplhají zpět k méně výhodným hodnotám.

Srovnání sazeb hypotečních úvěrů.  |  FOTO: hypoindex.cz

ZDROJ: hypoindex.cz  |  FOTO: hypoindex.cz


Tagy: , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist