Ušetří vám kačky úvěrové kalkulačky?

FINANCE, Úvěrové kalkulačky Autor:
Finance | Foto: fotolia.com

Tuto otázku si patrně většina lidí klade právě ve chvíli, kdy uvažuje o tom, že si vezme úvěr. A protože nemálo z nich ví, že s úvěrem se často pouští na tenký led, chtějí si vše dopředu sami spočítat. V tom případě je nejlepší si v klidu doma sednout a zadat potřebné údaje do úvěrové kalkulačky.

Jaké vás čekají splátky?

Chcete si vzít úvěr a přitom neplatit více, než je nezbytně nutné? Vaše řešení má jméno úvěrové kalkulačky. Ty totiž vypočítají měsíční splátku z úvěru a zobrazí splátkový kalendář po jednotlivých splátkových obdobích rozdělených na úroky a umoření splátky. Úrok se přitom počítá z počátečního stavu v každém období a úmor je synonymem pro rozdíl výše splátky a vypočítaného úroku.

Chcete tedy vzít budoucnost pevně do svých rukou? Nebojte se a využijte některou z úvěrových kalkulaček. Dobrou zprávou je, že většina z nich je dostupná on-line na internetu, takže můžete všechny potřebné informace zjistit v klidu domova. Kromě toho vás to nebude stát ani korunu a verdikt se dozvíte během několika málo chvil.

Které úvěrové kalkulačky on-line tedy využít? Nabídka je opravdu široká, takže záleží jen a pouze na vás, čemu dáte přednost. Velké popularitě se ale těší například úvěrové kalkulačky na podnikatel.cz či vyplata.cz. Jsou totiž rychlé, přesné a snadno ovladatelné. Spojují příjemné s užitečným. Co víc chtít?

Úvěrové kalkulačky nejsou zbytečné

Dumáte nad tím, jestli byste úvěrové kalkulačky využili? Vězte, že ano. Všechny druhy úvěrů jsou totiž založené na stejném principu: vždy jde o vztah mezi dlužníkem a věřitelem. Každý úvěr je splacen společně s úroky, které představují cenu úvěru. Pro věřitele jsou ziskem, pro dlužníka nákladem navíc za půjčené prostředky. Avšak ještě větší váhu má roční procentní sazba nákladů, jež určuje, kolik člověk skutečně ročně navíc za úvěr zaplatí.

Mezi další faktory, které ovlivňují úvěr, patří délka splácení, bonita dlužníka a jeho schopnost vůbec splácet, předchozí úvěrová historie, průměrný zůstatek na bankovním účtu za určité období či věrohodnost klienta. Pokud se v této problematice neorientujete, velmi snadno se může stát, že více ztratíte, než získáte. Vždy je proto dobré se podrobně o všem informovat a mít dlouhodobou jistotu. Uvěrové kalkulačky vám umožní prvotní orientaci na cestě za úvěrem a umožní vám, abyste měli své finance i nadále pevně v rukou.


Tagy: , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist