Inspirujte se moderní chaloupkou baby Jagy

ARCHITEKTURA Autor:
Dům na sloupech | Foto: fotolia.com

Pokud máte pozemek s krásnou zahradou, kterou chcete zachovat a zároveň chcete mít co nejlepší výhled do okolí z obytného prostoru, pak stojíte před nelehkým úkolem. Komplikace nastávají zejména, když chcete takový projekt realizovat v oblasti s nedotčenou přírodou. Originálním řešením je postavit svůj rodinný dům na chůdy. Otázkou ovšem zůstává, jak takový nelehký úkol technicky dokonale zvládnout.

Budoucnost patří aluminiu

Na úvod jsme si vypůjčili známý citát z odkazu Járy da Cimrmana, protože o hliník jde až v první řadě. Barevně lakovaný hliník je materiálem, který zajistí nejen potřebné mechanické vlastnosti, ale zejména splynutí objektu s okolní krajinou. Z tenkého hliníkového plechu můžeme realizovat jak střechu, tak fasádu. Příkladem může být světle šedá fasáda ze svislých hliníkových prvků, které připomínají tradiční dřevěné obložení. Do hliníkových prvků je možné snadno upevnit panoramatická okna, která nám zajistí nádherný výhled na okolní krásy přírody. Při návrhu objektu je třeba myslet i na to, aby stavba splynula s okolím, což je nutnou podmínkou pro schválení projektu.

Komfort v prvním patře

Pokud „chaloupku“ postavíme na nejméně čtyřech nohách, pak můžeme v pomyslném prvním patře realizovat jak obytné místnosti, tak vyhlídkovou terasu. Pod obytným patrem vznikne místo, které je kryto před deštěm a můžeme ho s výhodou použít pro venkovní posezení a další společenské aktivity.

Údržba a životnost

Hliníkové prvky mají velmi dlouhou životnost a značnou odolnost proti klimatickým změnám. Jak střecha, tak plášť budovy jsou díky bezúdržbovým hliníkovým prvkům přímo ideální k realizaci objektu, který nevyžaduje po mnoho let žádnou další péči a s ní spojené náklady.


Tagy: , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist