10 tipů jak vytvořit vánoční atmosféru

VÁNOCE Autor:
Vánoční dekorace – adventní kalendář | Foto: fotolia.com

Jestli jste se, milí čtenáři, dnes ráno podívali do kalendáře, pak jste jistě zjistili, že se Vánoce již nebezpečně blíží. Je tedy pochopitelné, že se mnohým z nás v tuto dobu již honí hlavou vánoční myšlenky.

Jak vyzdobit vánoční stromeček? Jaké dárky koupit své rodině? Usmažíme si ke štedrovečerní večeři kapra a nebo filé?

Vánoční atmosféra

Jistě, může se zdát, že se jedná o „malichernosti“, které se dají během chvilky vyřešit, avšak v praxi se ukazuje, že je pro mnoho rodin stále těžké odpovědět si na některé banální otázky, které se týkají Vánoc. V důsledku toho pak nevzniká ona jedinečná vánoční atmosféra, která činí Vánoce nejkrásnějšími svátky v roce.

Protože chceme, aby byli naši čtenáři maximálně spokojení, a to nejen co se týče vybavení interiéru domu, tipů a triků, jak si zkrášlit váš domov, přinášíme Vám 10 rad, jak si ve Vaší domácnosti vytvořit tu správnou vánoční atmosféru. Tady jsou!

1. Vánoce jsou svátky klidu a míru

a není to jenom fráze. Proto zapojte celou rodinu a pokuste se ozdobit stromeček, interiér domu či bytu společně a následně pak také spolupracujte při vaření lahodné štědrovečerní večeře. I v tomto období platí pořekadlo, že víc hlav víc ví a že více rukou rychleji splní všechny povinností. Nebojte se tedy zapojit do předvánočních příprav celou rodinu. Jednak snadněji odbudete všechny důležité aktivity a jednak zažijete nezapomenutelné chvilky se svými milovanými.

2. Ideální vánoční atmosféra

… nečiní ji pouze dobré mezilidské vztahy s vašimi nejbližšími, ale také výzdoba interiéru a poklidná atmosféra, která je prosycena vůní jehličí, purpury a vanilkového cukru.

Vánoční atmosféra

Vánoční atmosféra | Foto: fotolia.com

3. Ozdobte si vánoční stromeček

V předchozích bodech jsme zmiňovali, že se na dobré vánoční atmosféře velkou měrou podílí i výzdoba interiéru. V tomto bodu si tedy zmíníme první z nich: vyzdobte si co nejkrásněji vánoční stromeček, neboť právě on je nejvýznamnější dekorací Vánoc. Pokaždé, když jej ráno spatříte, připomene vám, že Vánoce jsou po roce opět tady a vyvolá ve vás pocit klidu, radosti a štěstí. Ano, význam vánočního stromečku se dosti podceňuje, a to i přes jeho magickou atmosféru, kterou dokáže vyvolat.

4. Vytvořte si adventní věnec

Vytvořte si doma s dětmi a manželem nebo manželkou adventní věnec. Je dalším z mnoha velmi důležitých symbolů Vánoc. Již čtyři týdny před Štědrým dnem se totiž rozsvítí jeho první svíčka, což vám jistě připomene, že svátky jsou tady coby dup. Proto byste si měli rychle zařídit vše urgentní, abyste si pak mohli už jenom užít pohodové Vánoce.

5. Vrhněte se do pečení

Perníky, vánočka, linecké cukroví, vosí hnízda a nebo vanilkové rohlíčky – jistě všechny tyto pochutiny důvěrně znáte. A právě i ony vytváří správnou vánoční atmosféru. Takže, neotálejte a vrhněte se za pár týdnů do pečení!

6. Postavte si sněhuláka

Pokud nás paní Zima letos obdaří sněhem, neváhejte a jděte s dětmi postavit sněhuláka. Jednak vytvoříte kreativní dekoraci, jednak tyto nezapomenutelné chvilky znovu zažijete nejdříve za 365 dnů. Proto si je dosyta užijte i letos!

Sněhulák

Sněhulák | Foto: fotolia.com

7. Koleda koleda Štěpáne …

Pouštějte si koledy. Na jaře, v létě či na podzim vás asi píseň o narození Ježíška zajímat nebude, ale v období Vánoc má své nepopsatelné kouzlo, kterému nelze odolat!

8. Vánoční tabule

Dejte si záležet na přípravě vánoční tabule. O tom, jak by měla vypadat, se však dočtete v následujícím příspěvku, takže neváhejte a přečtěte si naše tipy a triky.

9. Užijte si pohádky

Vánoce jsou synonymem také pro lákavý televizní program, takže si plně vychutnejte všechny pohádky i filmy s vánoční tématikou, které v televizi poběží. Romantiky není nikdy dost a o Vánocích to platí dvojnásob.

10. Buďte s námi

Čtěte portál NewLiving.cz, kde naleznete aktualizované příspěvky, které se budou týkat toho, jak na Vánoce zkrášlit interiér vašeho domova. Inspirace není nikdy dost, takže pečlivě čtěte a nechte si dobře poradit.

Vytvořit ideální vánoční atmosféru rozhodně není jednoduché, ale věříme, že s našimi deseti radami, které jsme pro vás připravili, to půjde o něco líp. Přejeme vám klidné, ničím nerušené svátky plné pravé vánoční pohody!


Tagy: , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist