Krbová kamna levně vytopí i velké prostory

INTERIÉR, Topení a vytápění Autor:

Přemýšlíte, jak vytopit váš dům? Už vás unavuje platit horentní sumy za energie? Řešením by mohly být keramické kachle, respektive kachlová kamna.

Leckdo by si mohl říct, že taková kamna mají jen vizuální přednosti bez reálného praktického využití. To je ovšem omyl. Kamna při minimálních provozních nákladech dokážou vytopit i celý dům.

Pokud se pro kamna rozhodnete, určitě k stavbě a konzultaci přizvěte odborníky. Při výběru kamen totiž nezáleží jen na estetických vlastnostech. Musíte hlavně zjistit, jak jsou na tom komíny, respektive komínové vložky. Kominík musí zjistit účinnou výšku komínového tělesa. Pokud bude tato výška malá, nemusíte zoufat. Na trhu najdete účinné ventilátory, které zajistí perfektní odtah komínu. Také je dobré zjistit směr a sílu větru v okolí, nezapomeňte ani spočítat, jak velký prostor chcete vytápět.

Kamna, která tvoří keramické kachle, se mohou snadno stát hlavním i vedlejším zdrojem tepla v objektu. Pokud máte výměník, kamna snadno připojíte k soustavě radiátorů a vytopíte tak víc místností najednou. A teď pozor. Topení prostřednictvím kachlových kamen vám může ušetřit až 20 tisíc oproti topením pomocí elektřiny či zemního plynu. Účinnost se potom pohybuje kolem krásných 80 %.

Kachlová kamna, samotné kachle i extrémně odolné šamotové cihly vám poskytne množství dodavatelů, počítá se mezi ně i společnost Keramika Letovice. Keramická kamna jsou úžasná tím, jak skvěle akumulují teplo. To je postupně uvolňováno. Přirozené, sálavé teplo proto bude v místnostech dlouho, což je neocenitelné zejména v zimních měsících.

Keramické kachle se pak vyrábí speciální technikou, každý díl proto můžeme označit jako naprostý originál.

 

Ekonomická, ekologická, příjemná a zdravá. Taková jsou kachlová kamna.

 


Tagy: , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist