Dětský pokoj

Dětské pokoje, INTERIÉR Autor:
Dětský pokoj | Foto: fotolia.com

Narození dítěte je důležitým mezníkem v životě všech rodičů. Totéž platí o zařizování království pro jejich drobečka. Každý rodič se totiž snaží o to, aby byl dětský pokoj útulný, prostorný a stal se tak synonymem pro nádherně strávené dětství a dospívání.

Jenže ne každý z nás si s tímto nelehkým úkolem dokáže poradit. Důvodem je buď nedostatek invence a fantazie či obavy, že se pokojíček jejich potomkovi nebude líbit. Pravdou ale je, že zařídit dětský pokoj není žádná věda. Stačí mít na paměti, že pokojíček je svět sám pro sebe, který musí plnit mnoho funkcí, ale zároveň nesmí být přeplněn zbytečnými věcmi. Cestou k úspěchu je  snaha o to, aby dětský pokoj reflektoval osobnost dítěte. Převedeno do praxe to znamená, že by měl být prostorem pro hraní, učení i relaxaci. Aby pokojíček splňoval všechna tato kritéria, je potřeba zvolit vhodné barvy, nábytek i dekorace a doplňky. Jedině tak budete mít jistotu, že si Vaši potomci svůj dětský pokoj zamilují a rádi se sem vrátí.

Abyste však měli jistotu, že tomu tak skutečně bude, je dobré zvolit neutrální barvy a jejich nejrůznější kombinace, např. třešňovou a vanilkovou či bílou a šedou. Je totiž třeba si uvědomit, že dětský pokoj s dítětem takříkajíc poroste, takže je dobré myslet na praktickou stránku věci. Dekorace by však naopak měly odkazovat na zájmy dítěte, aby bylo jasné, že se jedná o jeho království a útočiště. Na jedné stěně pokoje se tak může objevit Krteček, jindy zase Hannah Montana či plakát Justina Biebera. Mějte přitom na paměti, že dětský pokoj odráží vkus vašeho syna či dcery, proto se je do jeho vybavování nebojte zapojit. Budete-li se řídit těmito pravidly, zcela jistě vznikne dokonalý prostor pro vaše ratolesti.


Tagy: ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist