Zámecké Zahrady – moderní bydlení

BYDLENÍ Autor:

Moderní a luxusní bydlení je na dosah

Sen o vlastním bydlení sní denně tisíce lidí. Současné trendy přinášejí důraz na soukromí, komfort a zodpovědný přístup k životnímu prostředí. Odrážejí v sobě i poučení z let minulých.

Vývoj lidských sídel moderní doby

Období první republiky bylo v České republice ve znamení kulturního a společenského rozvoje. Vznikala úchvatná a tolik obdivovaná stavební díla jako Barrandovské terasy nebo na svou dobu velmi moderní rodinné domy Müllerova vila či vila Tugendhat. Naopak v období socialismu docházelo prokazatelně ke kulturnímu úpadku. Následkem je více než třetina obyvatelstva České republiky tísnící se v panelových bytech, které nenaplňují základní potřeby lidského soužití.

Moderní bydlení dneška

Dnes se ale vše obrací a opět se staví domy, ve kterých se lidé cítí příjemně. Používány jsou kvalitní materiály, jako je dřevo či keramika. Důraz je kladen na prostornost a dostatek světla. Samozřejmostí se stává i balkon nebo terasa, což dodává každému bytu na komfortnosti.

Už když se staví nové byty v Praze, mají ve svém okolí veškerou občanskou vybavenost, jako jsou obchody, lékařská a vzdělávací zařízení či sportovní a kulturní centra.

Rodinný dům v srdci přírody

Pro rodiny s dětmi není lepšího místa než vlastní dům s přilehlou zahradou, kde může celá rodina trávit společné chvíle a užívat si čerstvého vzduchu a sluníčka. Obvykle jsou tyto domy stavěny mimo velká města v blízkosti přírody. V oblastech, které nejsou zamořené průmyslovými zplodinami a hlukem. Oblíbenou lokalitou je například okolí Vysokého Újezdu, který leží nedaleko Prahy, ale přitom v krásné krajině Brd.

Ekologické bydlení

Trendem současné doby je zodpovědný přístup k životnímu prostředí. Ve stavebnictví se projevuje zvýšeným zájmem o tzv. pasivní domy, které jsou energeticky nenáročné, ale zároveň poskytují vysoký komfort bydlení.

Na to, jak také mohou vypadat moderní rodinné domy s nízkou energetickou náročností, se podívejte na http://www.zameckezahrady.cz/home.php.


Tagy: ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist