Reprezentativní dům s atriem

ARCHITEKTURA Autor:
Loft s atriem | Foto: fotolia.com

Rodinné bydlení má být nejen užitečné, ale může také svým nezvyklým osobitým řešením prezentovat majitele. Přitom lze využít celou řadu nápadů a konstrukčních materiálů, které zajistí originalitu, kvalitu, funkčnost i začlenění do okolního prostředí.

Dokonalé soukromí v atriu

Pokud je váš pozemek obklopen pozemními komunikacemi nebo příliš zvědavými sousedy, pak je vhodné venkovní společenské prostory vkusným prostorem odstínit. Triviálním řešením je obehnat pozemek vysokou zdí, avšak asi nikdo z nás nechce stavět novodobou pevnost, ale moderní dům s krásnou reprezentativní zahradou. Elegantním krokem při řešení problému je atrium, které zajišťuje klidové zázemí bez zastřešení. Pokud chcete mít atrium zastřešené, ideálním materiálem jsou polykarbonáty, které výborně snášejí náročné klimatické podmínky a jsou na trhu k dispozici v různém barevném provedení.

Klasické řešení stavby

Na atrium může navazovat klasická stavba z běžného stavebního materiálu, který je vhodné kombinovat s laminátovými deskami a modřínovými prkny. K realizaci oken a dveří je možné využít fasádní hliníkové systémy zasklené bezpečnostním izolačním dvojsklem.

Moderní dům s okouzlujícím atriem

Moderní dům s okouzlujícím atriem | Foto: fotolia.com

Provzdušněný interiér

Z atria se zahradou můžete vstoupit do obytné budovy bez zbytečného kontrastu. Vnitřní prostory by měly působit odlehčeně a vzdušné. Interiér je proto zařízený ve světlých tónech realizovaných z přírodních materiálů. Podlahy jsou dřevěné a celkový optimistický dojem je podtržen velkoformátovými prosklenými plochami. Ty jsou orámovány subtilními hliníkovými prvky.


Tagy: , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist