Obalové materiály jsou všude kolem nás

ZAJÍMAVOSTI Autor:

Každý z nás se běžně setkává s problémem: do čeho zabalit svačinu, kde dát nákup nebo do čeho sbalit zbytky od oběda.

Při všech těchto situacích nakonec využijeme obalový materiál. Ať už to bude balící papír, sáček, alobal nebo v posledním případě pytel na odpadky.

Nejčastěji se setkáváme s běžnou potravinou fólií. Dáváme do ní pečivo, aby neoschlo či svačinu, kterou si sebou neseme do práce. Je to jeden z nejběžnějších pomocníků v domácnosti.

Druhým pomocníkem je pak alobal. Věděli jste, že se ho každý rok na světě spotřebuje okolo 1.5 miliónů tun? A to jen na balení potravin, kosmetiky a chemických prostředků. Dokáže totiž neprodyšně obalit výrobek, a tak jej ochránit před slunečním svitem a dalšími vnějšími vlivy.

Do obalových materiálů musíme zařadit i sáčky papírové. S těmi se nejčastěji setkáváme v restauracích s rychlým občerstvením. Výhodou papírového sáčku je především to, že se ekologicky dobře likviduje.

Když však píšeme o obalových materiálech, které chrání potraviny či kosmetiku před okolním světem, pak musíme zmínit i pytle na odpadky. Ty mají přesně opačný úkol. Mají chránit okolní svět před zbytky potravin a kosmetiky. Pytle na odpadky se nejčastěji vyrábí z plastu, protože jak je známo, tak je plast velmi levný a především nepropustný (samozřejmě pokud je celistvý).

Pytle na odpadky se vyrábí v různých velikostech, tloušťkách a barvách. Nutno však říci, že barva tady není kvůli kráse, ale většinou kvůli tomu, aby bylo na první pohled poznat, o jaký typ pytle se jedná. Jako zajímavost můžeme uvést potisk na stránkách StastnyaSpol.cz, které kromě toho, že prodávají široký sortiment obalových materiálů, jsou také schopny zajistit potisk loga na odpadkové pytle.

Dnes bychom si již nedokázali svět bez pytlů na odpadky představit. Ale to je jen dobře, protože jinak bychom nejspíše vše sypali na ulici.


Tagy: , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist