Chraňte bazén před nečistotami

Bazény, ZAHRADA, Zahradní stavby Autor:

Zahradní bazény dnes nemusí sloužit pouze za hezkého a slunného počasí. Většina firem nabízejících zahradní bazény mají v nabídce i jejich zastřešení, díky němuž můžete svůj bazén využívat kdykoliv se vám zachce, a to i za nepříznivých podmínek, jako je déšť, vítr nebo jen nižší teplota, za které byste do venkovního bazénu normálně nevlezli.

Jedním z typů zastřešení bazénů je bezkolejnicové, které je vhodné pro bazény, kolem nichž již není příliš prostoru. Tento systém totiž funguje s jedinou kratší kolejnicí, která zajišťuje plynulý pohyb celé poloviny střechy, kterou pak pohodlně můžete zasunout.

Dalším typem zastřešení je klasické kolejnicové, a to buď s jednou, nebo s dvěma kolejnicemi. Jednokolejnicový systém je v podstatě kombinací bezkolejnicového zastřešení a posunu po kolejnici. Dvoj-kolejnicový systém se pak používá u větších a těžších typů zastřešení, kdy umožňuje snadné odsouvání střechy, která je rozdělena na několik dílů a zaručuje tak i vyšší odolnost například vůči větru a sněhu.

Existují i takzvaná atypická zastřešení. Sem patří jednak zastřešení kruhových bazénů, které je tvořeno ze dvou částí, přičemž jednu polovinu je možné přesunout přes druhou. Tento typ je možné využít i pro zastřešení vířivek. Jako další atypické zastřešení je i to, které je situováno u stěny domu či u plotu, kam je pak přímo instalováno. Tento typ tak umožňuje pohodlnější pohyb kolem bazénu, lze zde umístit i lehátka. Tento typ však většinou neumožňuje stažení střechy, tak aby bylo možné mít za hezkého počasí bazén zcela otevřený. Mezi atypická zastřešení zahradních bazénů se počítají i ta, která jsou firmou zákazníkovi vyráběna na zakázku, tak aby zcela vyhovovala jeho požadavkům.

Foto: mountfield.cz

Jako levnější varianta se pak nabízí nízké zastřešení bazénu, které zároveň příliš nezasahuje do koncepce zahrady, a přesto slouží stejně jako to klasické. Aby bylo možné zastřešení instalovat je zapotřebí, aby povrch kolem bazénu byl vybetonovaný a zcela rovný. Pokud by podklad pod zastřešením totiž nebyl dostatečně zpevněný (zaručí pouze beton), mohlo by za deštivého počasí dojít například k posunu dlaždic a tím i k posunu samotné zastřešovací konstrukce, čímž by došlo k jejímu narušení a k zamezení pohodlného pohybu s jednotlivými částmi celé konstrukce. Bazénová chemie vám pomůže chránit vodu proti bakteriím.


Tagy: , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist