Takto vypadá nejmenší byt v Paříži. Má neuvěřitelných 8 m² !

NÁVŠTĚVY, SPECIÁLY Autor:
Takto vypadá nejmenší byt v Paříži. Má neuvěřitelných 8 m² ! | Foto: kitoko-studio.com

Navrhnout plně funkční byt o velmi malé rozloze a následně jej dovést až do fáze úspěšné realizace, to je pro mnohé kreativní architekty skutečná výzva. O tom se přesvědčili i zruční architekti z Kitoko Studio, kteří však svůj úkol zvládli na jedničku. Pojďte si tento architektonický zázrak, jehož konečná rozloha činí pouhých 8 m², společně s námi prohlédnout.

Velice malý a primitivně řešený pokoj pro služebné, umístěný na nejvyšší úrovni pod střechou, byl v domě na Hausmann Boulevard v Paříži po dlouhou dobu opuštěný a v podstatě zbytečný. Tak tomu bylo pouze do doby, než se ho ujali architekti z Kitoko Studio, kteří dokázali nevyužité metry čtverečné brilantně proměnit v útulné, praktické a především obyvatelné místo pro klientovu au-pair.

Koupelna je situována zvlášť. Pochopitelně v ní nechybí veškeré sociální zařízení – sprchový kout, umyvadlo a WC.  |  Foto: kitoko-studio.com

Po příchodu do místnosti by každého prvně zaujala bílá, dekorem dozdobená stěna s poměrně bohatým úložným prostorem v modulární konstrukci. Stěna však neslouží pouze pro skladování věcí. Ukrývá mnohem víc překvapení, než si na první pohled myslíte. Její součástí je postel, skrytá za posuvnými dvířky, do níž se dostanete pomocí důmyslně řešeného výsuvného schodiště, jehož součástí je praktický úložný prostor. Níže jsou k dispozici skříně pro všechny nezbytnosti a také rozkládací stolek s dvěma židlemi. Poblíž koupelny je k mání další šikovná úschovna pro věci, ve které je zároveň zakomponován bojler pro ohřev vody. Kuchyň je vybavena vyjímatelnou varnou deskou, lednicí a mikrovlnou troubou. Koupelna je situována zvlášť. Pochopitelně v ní nechybí veškeré sociální zařízení – sprchový kout, umyvadlo a WC. V místnosti se nalézá rovněž i topení.

O složitosti a náročnosti projektu tedy určitě nemůže být ani pochyb. Při představě, že bychom měli žít v prostoru, kam by se nám za normálních okolností vešel snad jen rozměrnější šatník, je pro řadu lidí nemyslitelná. Proto vsadit do takto extrémně malého prostoru vše pro plnohodnotné bydlení musel být opravdu tvrdý oříšek i pro samotné profíky. O to víc je skvělé, jak do detailů promyšlené provedení, za nímž stojí ohromný kus práce, perfektně funguje. Z konečného výsledku může být klient skutečně nadšen!

Zdroj: kitoko-studio.com  |  Foto: kitoko-studio.com


Tagy: ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist