Tepelné čerpadlo můžete i letos pořídit levněji, ZN. není času nazbyt

INTERIÉR, Topení a vytápění Autor:
Tepelné čerpadlo | Foto: dobryweb.cz

Díky dotačnímu titulu Nová zelená úsporám, který nabyl v platnost 15. 5. 2015 (resp. od tohoto data je možné podávat přihlášky o dotaci) můžete i letos ušetřit na pořízení tepelného čerpadla desítky tisíc korun. Dobrou zprávou je určitě i to, že v dotačním titulu je zastoupeno i nejvýkonnější tepelné čerpadlo se systémem vzduch voda – IVT AIR X, na které můžete získat dotaci 60 000 – 75 000 Kč!

Vzhledem k blížící se topné sezóně (ta začíná již v září!) a velkému zájmu jak o tepelná čerpadla, tak dotační program Nová zelená úsporám, již není času nazbyt (v případě, že chcete začít šetřit na účtech za topení už letos).

S žádostí o návrh řešení se obracejte VÝHRADNĚ na odborníky

Výhodnost tepelného čerpadla neovlivňuje pouze cena, právě naopak, pokud jde o pořizovací náklady, měli byste se místo pořizovacích nákladů dívat hlavně na:

  • kvalitu materiálů, z nichž je tepelné čerpadlo vyrobeno (výrazně ovlivňuje životnost tepelného čerpadla i jeho výkon)
  • záruku poskytovanou výrobcem/prodejcem tepelného čerpadla
  • výkon tepelného čerpadla
  • obsah „balení“ (regulace, pružné hadice apod.)
  • náklady na provoz tepelného čerpadla
  • topný faktor

I u tepelných čerpadel existují obrovské rozdíly mezi jednotlivými produkty stejné kategorie (např. tepelná čerpadla se systémem vzduch/voda), kdy nekvalitní „no name“ tepelné čerpadlo dovezené z Číny dosahuje nižšího topného faktoru (tj. Vaše úspora za elektřinu není vysoká), nižší životnosti (životnost 30 let, jež prodejci těchto tepelných čerpadel inzerují, není ničím jiným, než lží) a vyššími náklady na servis (s ohledem na rychlejší fyzické opotřebení jednotlivých součástek).

Váš zájem o tepelné čerpadlo a žádost o radu tedy směřujte vždy k odborníkům, kteří nabízí značková tepelná čerpadla, více systémů tepelných čerpadel (např. země/voda, voda/voda, vzduch).

Vhodnost tepelného čerpadla počítejte vždy na celou životnost tepelného čerpadla (15 – 20 let).

Pokud i Vás zaujala možnost pořídit si ještě letos tepelné čerpadlo za sníženou cenu (resp. čerpadlo hrazené částečně z dotace v rámci programu Nová zelená úsporám), určitě byste měli mezi prvními oslovit odborníky ze společnosti IVT Čerpadla, s.r.o., prodejce tepelných čerpadel švédské značky IVT, nabízejícího tepelná čerpadla všech systémů.


Tagy: , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist