Svátek všech svatých se blíží! Vyrobte si už teď krásné halloweenské dekorace

Dekorace a doplňky, INTERIÉR Autor:
Netradiční helloweenské dekorace | FOTO: southernliving.com

Už jen pár dnů zbývá do konce měsíce, což znamená, že co nevidět tu bude Halloween, velmi populární svátek, který je spojen s mnoha tradicemi a zvyky. Pokud zrovna Halloween patří k vašim oblíbeným svátkům, měli byste už nyní popřemýšlet nad tím, jak si vyzdobíte váš domov. Správná halloweenská výzdoba totiž během svátku všech svatých rozhodně nesmí chybět!

Dýně jsou neodmyslitelnou součástí Hallowenu. Bez patřičné dýňové výzdoby vlastně žádná správná halloweenská oslava nemůže začít. Chcete, aby ve vaší výzdobě hrály hlavní roli právě dýně, ale rádi byste si letos vyrobili něco trochu jiného, než každoroční klasiku? Pak se nechte inspirovat několika návody, s nimiž získáte oslnivé dýňové dekorace.

Do oválné nebo kulaté nádoby umístěte vlhkou půdu. Nejlépe doprostřed zasaďte sukulenty a okolo umístěte sezónní zeleninu, například kapustu, ředkvičky nebo rostliny lilku. Poté vložte několik malých dýní v oranžové i bílé barvě a pro vyplnění mezer použijte svazky čerstvých bylinek, třeba rozmarýn a šalvěj.

Netradiční helloweenské dekorace | FOTO: southernliving.com

Kulatou nádobu naplňte ze dvou třetin vodou a vložte do ní pár listů. Vezměte pár malých dýní, které zbavíte stonku a vydlabete v nich malé důlky pro umístění čajové svíčky. Poté je vložte s jednou až dvěma celými dýněmi do nachystané nádoby.

Netradiční helloweenské dekorace | FOTO: southernliving.com

Na věnec z vinné révy připevněte pomocí drátu lichý počet bílých mini dýní. Poté celý věnec omotejte třeba sezónní zelení, případně využijte nějaké doplňky z květinářství. Mezi jednotlivé dýně následně připevněte pomocí drátů různě barevné listí.

Netradiční helloweenské dekorace | FOTO: southernliving.com

Vezměte si velkou dýni, kterou důkladně vydlabejte. Do ní nalijte vodu a umístěte sezónní květiny. Květiny však můžete nahradit třeba také větvičkami, na které můžete zavěsit řadu dalších halloweenských dekorací.

Netradiční helloweenské dekorace | FOTO: southernliving.com

Do květináče dobře zatlačte podstavec na malé dýně, který si s trochou šikovnosti vyrobíte pomocí úzké trubky, plechového víčka a pár hřebíků. Poté vydlabejte obličej a uřízněte vrchní část dýně společně se stonkem. Jakmile máte vše hotovo, do dýní vložte čajovou svíčku, přiklopte a opatrně vše dejte na připravený podstavec.

Netradiční helloweenské dekorace | FOTO: southernliving.com

Středně malé dýni vydlabejte na vrchu malý důlek, do kterého se vejde čajová svíčka. Poté kolem důlku opatrně přilepte malé lístky a větvičky s bobulemi, například jeřabiny.

Netradiční helloweenské dekorace | FOTO: allyou-com

Každý samozřejmě máme svůj styl a vkus. Pokud si potrpíte třeba na trochu strašidelnější dekorace, fantazii se samozřejmě meze nekladou. I z takových decentních dekorací, které jsme vám nyní představili, se dá v mžiku vytvořit něco mnohem odvážnějšího. Příkladem je třeba obyčejný dýňový svícen, který pomocí barev a kreativního malování můžete proměnit v pořádně strašidelnou dekoraci :-)

ZDROJ: southernliving.com  |  FOTO: southernliving.com, allyou.com


Tagy: , , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist