Pořiďte svému dítěti kvalitní postel

Dětské pokoje, INTERIÉR Autor:
Dětská postel | Foto: fotolia.com

Snad každý zodpovědný rodič dbá o zdraví svých potomků. Pokud se mezi ně řadíte i vy, jistě přemýšlíte nad tím, na čem bude vaše dítko usínat, až povyroste a postýlka už mu bude malá. Zatímco za našich dětských let byla velkým hitem palanda, dneska jdou do popředí spíše kvalitní postele se zdravotní matrací. Jak tedy vybrat kvalitní postel pro dítě a „nesáhnout vedle“? 

Zdravá páteř je na prvním místě

Při výběru kvalitní postele pro dítě je třeba mít na paměti, že páteř se začíná formovat již v prenatálním období a rozhodující období pro její stabilizaci se odehrává ještě dalších 10 let. Právě v tomto období se tedy rozhoduje o tom, zda budou mít naše děti zdravotní problémy v podobě bolavých zad, alergie či dýchacích obtíží. Pokud chcete podobným nepříjemnostem předejít, nezbývá, než pořídit svým dětem kvalitní postel.

Je třeba zohlednit určitá pravidla

A ta nesplňují ani gauč po babičce, sourozencích či rodičích, a dokonce ani palanda. Proč? V případě palandy je důvodů hned několik. Vhodná výška lehací plochy v místnosti vysoké 265 centimetrů je minimálně 25 a maximálně 160 centimetrů. A u paland zpravidla vysokých 200 centimetrů je horní postel umístěná výš. Potomek spící na horním lůžku potom tedy dýchá teplý a vydýchaný vzduch, což jeho zdraví určitě neprospívá. Zvlášť když si uvědomíte, že děti školního věku tráví na lůžku v průměru deset hodin denně. Kromě toho se děti mohou zranit při slezení schůdků či žebříku, a přiznejme, že na nejrůznější skoky či hry je tato postel jako stvořená. V neposlední řadě je tato postel nepraktická v případě, že dítě onemocní (podávání tekutin, převlékání lůžkovin apod.)

Dětský pokoj s palandou

Dětský pokoj s palandou | Foto: fotolia.com

Na čem tedy mají děti spát?

Poté, co váš drobeček opustí postýlku, nezbývá, než mu pořídit klasickou postel o rozměrech 90 x 200 centimetrů. Pokud je však dítě vyššího vzrůstu (zhruba o hlavu vyšší, než jeho vrstevníci), neváhejte a kupte mu rovnou postel s prodlouženou délkou 210 centimetrů.

Na co si dát dále pozor? Stejně jako v případě dospělých, tak i u dětí dbejte na kvalitní rošt a matrace. Doporučujeme hlavně poohlédnout se po roštu s polohováním v zádové oblasti, které jsou zárukou, že při čtení v posteli budou děti ve správné poloze, tedy pololežení, a nezničí si tak záda. Mají-li však být dobré vlastnosti roštu zachovány, je třeba doplnit jej o dobrou matraci. Ideální je, pokud oba výrobky nakupujete najednou, čímž zabijete dvě mouchy jednou ranou. Kvalitní matrace správně rozloží zátěž těla a odvádí pot, díky čemuž budete mít jistotu, že se váš potomek vyspí do růžova. Upozorňujeme však, že je dobré matrace vyměnit zhruba jednou za sedm let.

Nyní nezbývá, než na postel nakoupit správné polštáře a přikrývky, a těšit se, až vaše dítě novou postel vyzkouší. Věříme, že bude nadmíru spokojeno.


Tagy: , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist