Object Élevé: Netradičně řešené schodiště, které nepřestává fascinovat

INTERIÉR Autor:
Object Élevé: Netradičně řešené schodiště, které nepřestává fascinovat | Foto: miekemeijer.nl

Mieke Meijer, talentovaný holandský architekt, má na svém kontě několik zajímavě promyšlených projektů, které mezi ostatními zřetelným způsobem vynikají. Jedním z jeho výtvorů je i inteligentně navržené schodiště, které vám díky chytře zvolenému designu nabídne mnohem víc, než ta, se kterými se běžně setkáváte.

Návrhářské studio pojmenované po jeho zakladateli se při tvorbě atypického schodiště soustředilo na dva žádoucí atributy – unikátní vzhled a praktičnost. Do schodiště, které je rozděleno na dvě části, se snažili zakomponovat dostatek funkčního úložného prostoru a pracovní plochy. Pro to, aby chůze nahoru a dolů byla co nejpohodlnější, použil Mieke Meijer schodišťové stupně založené na systému samba pro komfortní střídání kroků.

 

Pro výrobu nezvykle řešeného schodiště, které nese pojmenování Object Élevé, byla použita pevná konstrukce z kvalitního materiálu – dubu a černé oceli. Pokud si však myslíte, že kreativně navržené schodiště je pouhou výstředností holandského návrháře, která neslouží k ničemu jinému než ke koukání, pak se určitě nenechte zmýlit. Schodiště je totiž nainstalováno a plně využíváno v domě ve Wassenaaru, který obývá další zručný designér Just Haasnoot.

Zdroj: miekemeijer.nl  |  Foto: miekemeijer.nl


Tagy: , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist