Chybí vám doma jídelna?

INTERIÉR, Jídelny Autor:
Jídelna | Foto: fotolia.com

Snad každý z nás touží po krásné a moderní jídelně. Právě zde si totiž obvykle vychutnáváme společné obědy v kruhu rodinném, slavnostní večeře na Vánoce anebo jen posezení s přáteli. Z toho plyne, že v této místnosti trávíme docela dost času, takže bychom se zde měli cítit pohodlně. Rozhodli jsme se tedy, že pro vás připravíme článek o tom, jaké by mělo být vybavení jídelny. Pod drobnohled si přitom vezmeme stůl, židle, bar a doplňky.

Jídelna může být součástí kuchyně

Málokterá domácnost se v současné době může pochlubit samostatnou jídelnou. Nezbývá tedy, než se s nedostatkem prostoru nějak vypořádat. Moderním a účinným řešením je jídelna propojená s kuchyní anebo obývacím pokojem. Nejjednodušším způsobem, jak tuto místnost od zbytku prostoru opticky oddělit, je kupříkladu instalace barového pultu a stylových židlí. Ani bar ani židle přitom nemusí nutně ladit s kuchyňskou linkou. Naopak, kreativitě se meze nekladou. Klidně vyzkoušejte různé barevné varianty a interiér svého bytu určitě příjemně ozvláštníte.

Pokud vám to ovšem dispozice bytu či domu dovolí, součástí vybavení do jídelny by určitě měl být prostorný jídelní stůl. O tom, jakým způsobem ho vybírat a na co všechno si dávat pozor, jsme pro vás připravili speciální článek Vybíráme stůl do jídelny, takže zde již nebudeme zabíhat do dalších detailů.

Pohodlné židle jsou důležité

Ovšem, když už je řeč o vybavení do jídelny, rádi bychom se zastavili u opravdu nezbytného doplňku k jídelnímu stolu. Ano, hádáte správně, máme na mysli židle. Ty by měly být v první řadě pohodlné, a pokud je to jen trochu možné, měly by být ve stejném designu jako zbytek nábytkových prvků.

Velkou pozornost doporučujeme věnovat také vysokému opěradlu pro záda. Aby byl váš komfort úplný, židle by měla být opatřena ještě bohatým polstrováním a opěrkami na ruce. A jaké židle do jídelny jsou momentálně „in“? Velké popularitě se těší například plastové židle s kovovými prvky či klasické dřevěné židle. Ani koutkem oka byste naopak neměli pohlédnout na dřív tolik populární lavici. Důvod? Není příliš variabilní a kromě toho se s ní nedá nijak manipulovat.

Kuchyně s jídelnou

Kuchyně s jídelnou | Foto: fotolia.com

Drobné doplňky na závěr

Na úplný závěr si pojďme něco málo říci ještě o drobných doplňcích, díky nimž získá jídelna na kouzlu a eleganci. Stůl je možné ozvláštnit barevným prostíráním či textilním ubrusem. Papírové ubrousky umístěné do speciálního stojanu také dodají interiéru šmrnc. A samozřejmostí by měly být také květiny v barevných květináčích. Do módy se navíc opět vrací servírovací stolky a další úložné prostory.

Doufáme, že jste v našem dnešním článku načerpali dostatek inspirace, a doma si tak vybudujete jídelnu snů. Budeme rádi, pokud se s námi podělíte o své zkušenosti či dojmy v komentářích.


Tagy: , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist