Také dveřím šperky sluší

EXTERIÉR Autor:
Originální dekorace | Foto: Bella rose

Samozřejmě že nemáme na mysli korálové náhrdelníky nebo náramky z perel, ale protože vstupní dveře jsou vizitkou obyvatele bytu či domu, stojí zato se před nimi zastavit a případně pro ně nějaký ten šperk pořídit či vyrobit.

Vstupní dveře vás musí svádět

Sice pouze ke vstupu do objektu, ale měly by vás upoutat a lákat, abyste šli dál, abyste vešli dovnitř, abyste si už konečně pohodlně usedli a dali si s hostiteli kávu.

Vchod do domu či bytu a jeho okolí by měly být co nejpřitažlivější a nejsvětlejší. Pozitivně na návštěvníky působí například věnec na dveřích, truhlíky plné květin, hezká rohožka či větrné píšťaly.

Typickou dekorací bývá věnec

Kdybychom si dali práci a udělali statistiku dekorací na dveřích či oknech, pravděpodobně by alespoň v českých podmínkách převažovaly klasické věnce. Rozhodně to však považujme za úspěch. Bývaly taky časy, kdy na oprýskaných dveřích s umělohmotnou klikou člověk stěží našel vizitku majitele, popř. domovní zvonek.

Veněc může být i ze zinkových plíšků

Věnec může být i ze zinkových plíšků | Foto: Bella rose

Korpusy (těla věnců) mohou být tvořeny ze slámy, proutí, suchých trav, mechu, lýka, obilí, ale také ze sušené levandule či slaměnek nebo třeba zinkových plíšků. Materiálů je na výběr nepočítaně. Podle zdobnosti samotného korpusu volíme zdobení věnce. V poslední době se do módy opět vracejí umělé květiny, ovšem jsou v tak dokonalém provedení, že si musíme sáhnout, zda nejsou náhodou „živé“. Typickým aranžovacím materiálem jsou také různé stuhy, které mohou viset z věnečku dolů a opticky ho prodloužit.

Jako dekorace na dveřích nemusí samozřejmě sloužit pouze věnec. Další možností může být podlouhlá mřížka, jejíž základ tvoří proutí a je dozdobena materiálem podle sezony, např. obilím nebo suchými listy. Také klobouk vytvořený z proutí s naaranžovanými umělými nebo sušenými květinami působí zajímavě a netradičně. Velmi dobře působí také girlandy ze sušených květin připevněných na tenké drátky.

Zdobit můžeme i okna

Zdobit můžeme také okna

Zdobit můžeme také okna  |  Foto: Bella rose

 

 

Co se týká dekorací na oknech, asi se nejčastěji na nich objevují truhlíky. Proti nim se samozřejmě nedá nic namítat, zvláště v létě pestrobarevné květiny nádherně oživí dům či balkon. Uvnitř místnosti však můžeme využít i závěsy na oknech v podobě srdíček, ptáčků, květin apod.

Můžeme si je koupit v obchodech s bytovými doplňky, nebo můžeme využít vlastní kreativitu a fantazii, pořídit si korpus ve tvaru srdce či věnce, nasbírat pár šišek a pustit se do toho. Hodit se bude třeba i zapomenutá stuha nebo zbytek látky, které můžeme kombinovat s přírodními materiály nebo je použít samostatně.

 

 


Tagy: , , , ,


 

Můžeš zde zanechat svůj komentář

TOPlist